18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE
ÇOŞKU İLE KUTLANDI
           18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.
       Kutlama törenine ilçe Kaymakamımız Semih CEMBEKLİ, İlçe Jandarma Komutanımız Hamza ÇİL, Belediye Başkan V. Atilla AYDIN, Cumhuriyet Savcısı Taner GÜL, İlçe Emniyet Amir V. Bilal CİNGÖR, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, şehit aileleri, gazilerimiz, vatandaşlarımız ve öğrenciler katıldı.
      Kutlama töreni Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunma programı ile başladı. Kaymakamlık ve Belediye çelenklerinin sunumundan sonra tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve akabinde istiklal marşımızın okunmasının ardından Cumhuriyet Meydanındaki program sona erdi.
        Çelenk sunma programından sonra Kaymakamımız Semih CEMBEKLİ, Belediye Başkan V. Atilla AYDIN ve beraberindekiler Şehit Ailelerimiz Ve Gazilerimiz ile yemekte bir araya geldi. Kaymakamımız yemeğe katılan şehit ailelerimiz ve gazilerimizle tek tek ilgilenerek katılımlarından dolayı kendilerine teşekkürlerini bildirdi ve "Büyük bir fedakarlık göstererek vatan için canlarını hiçe sayıp, seve seve feda eden Mehmetçiklerimizin haklarını ödemenin mümkün olmadığını" ifade etti. Yemek programının ardından şehit ailelerimiz ile birlikte hatıra fotoğrafı çekimi ile program sona erdi.