KAYMAKAMIMIZ ONUR ÖZAYDIN'IN
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE
MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
 
15 Temmuz 2016’ da FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi kahraman milletimiz tarafından bertaraf edilmiştir. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz günü, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun’ da 25.10.2016 tarihinde yapılan değişiklik ile Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir.
O gece milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara akın ederek, demokrasisine sahip çıkmış, bu topraklarda demokrasinin ve egemenliğin yegâne sahibinin millet olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Takip eden günlerde ise demokrasi nöbetleriyle ülkesine, devletine ve demokrasisine sahip çıktığını güçlü bir şekilde göstermiştir.
           Milletimizin cesaretini, kahramanlığını, ülkesine, milletine ve demokrasisine bağlılığını gösterdiği ve tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün birinci yıldönümünde, başta alçak darbe girişimini engelleyen Kahraman Şehitlerimize   Allah’tan rahmet, Gazilerimize ise sağlık ve esenlikler dilerim.