ÇAMELİ'DE ''ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN'' ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
        İçişleri Bakanlığı tarafından ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Çameli Kaymakamlığınca "Yaya Öncelikli Trafik" konulu etkinlik programı gerçekleştirildi.
        Yaya geçitlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi ve sürücüler tarafından fark edilmesi, buralarda vatandaşların geçiş üstünlüğünün vurgulanması amacıyla Çameli Atatürk İlk ve Ortaokulu ile Kirazlıyayla İlk ve Ortaokullarında düzenlenen etkinliğe Kaymakamımız İsmail ALSANCAK, Belediye Başkanımız Cengiz ARSLAN, İlçe Jandarma Komutanı Hamza ÇİL, İlçe Emniyet Emir V. Bilal CİNGÖR, Milli Eğitim Müdürü Murat UZUN ile Daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
        Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız; sürücü, öğrenci ve yayaları bilgilendirdi, broşür dağıttı. Okul öğrencilerinden seçilen 2’şer öğrenci yaya geçişinde yaya ve öğrencilerin geçişi için araçlara komut verdiler.
        Bu düzenleme ile artık araç sürücüleri, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işaret bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş; Kavşak giriş ve çıkışlarında, Yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar.”