Turizm

        İlçemiz Batı Toros dağlarının devamı olan dağlar arasında şirin bir ilçedir İlimiz Denizliye 106 km uzaklıkta bulunan ve Antalya karayolu üzerinden Serinhisar ve Acıpayam ilçelerini geçtikten sonra 40 km lik bir yolculuktan sonra ilçeye ulaşılır. Bu 40 km lik yolculuk esnasında Çam ağacının bütün türlerini, her yerde buz gibi kaynakları, yer yer dağlardan aşağılara doğru akan pınarları görebilirsiniz.

Kız Tüydü

        Ayrıca İlçemizin Kirazlıyayla ve Karabayır köyleri arasında bulunan Kız Tüydü denilen yerin görülmeye değerdir. Efsaneye göre, bu yörede koyun keçi güden güzel köylü kızının peşine eşkiyalar takılır. Kız korkar ve kaçmaya başlar eşkiyalar kovalamaya derken kız öyle bir yere gelirki , azgın akan ırmağın daraldığı yere gelir mesafe uzuındur Atlamak istemez fakat burayı geçerse eşkiyalardan kurtulabilirdi . Döndü arkasına baktı eşkiyalar hızla yaklaşmakta çaresi yoktu gerildi karşı kıyıda bulunan kayanın üzerine süzüldü fakat suyun oluşturduğu yosunlardan ayağının kaymasıyla azgın akan suyun içinde buldu kendisini,suyla birlikte kaybolur.

Kız TüydüYapraklı Barajı

        Gölhisar ilçesi sınırları içinde bulunan Yapraklı Barajı, görülmeye değer yerlerden olup bölgemiz insanlarına piknik yapma olanağı vermesinin yanında, olta balıkçılarının da meskenidir.

İmamlar Gediği

        Genellikle Çameli'nin yanında civar ilçe ve köylerden gelenlerin piknik yaptığı İmamlar Gediği denilen mesirelikte bir hafta sonu geçirmek gerçektende insanın tüm yorgunluğunu üzerinden atması demektir.

 
İlçemizin en düşük rakımlı yeri olan Kolak Köyünde bulunan bir Krater gölü yanında birkaç gününüzü geçirmeye ne dersiniz?